Απογοητευτικοί ΠΑΟΚ και Άρης

Ήττα που τον αφήνει πίσω υπέστη ο ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ από έναν…αναστημένο Παναθηναϊκό που πήγε ξεκάθαρα για τη νίκη υπό τις οδηγίες του Χουαν Ραμόν Ρότσα. Οι Πράσινοι είχαν τον έλεγχο και δεν απειλήθηκαν καθόλου από τον Δικέφαλο και προηγήθηκαν με τον Ζέκα στο 52′ μετά από συνεργασία με τον Τοτσέ. Ο Παναθηναϊκός συνέχισε να έχει τον έλεγχο και να απειλεί και κατάφερε να “τελειώσει” το παιχνίδι με πέναλντι του Βιτόλο στο 85′.

Κερασάκι στην τούρτα του απογοητευτικού ΠΑΟΚ η… αστεία αποβολή του Χακόμπο για διαμαρτυρίες μετά το 2-0 που ανάγκασαν τον Γιάννου να παίξει τερματοφύλακας τα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Τα ίδια και χειρότερα για τον Άρη ο οποίος άφησε τον ΠΑΣ Γιάννενα να παίζει μόνος του για ένα ημίχρονο με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 2-0 μέσα στο Βικελίδης. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Μπράνα Ίλιτς, που πέτυχε το πρώτο γκολ, ενώ γενικά προκάλεσε πολλά προβλήματα στην άμυνα των γηπεδούχων. Το αυτογκόλ του Ψυχογιού ήταν αυτό που διαμόρφωσε το 0-2, ενώ οι “Κίτρινοι” ξύπνησαν στο δεύτερο ημίχρονο, όπου πρόλαβαν να μειώσουν με τον Γιαννιώτα.